DEEP DISH PIZZA – Chicagská hluboká pizza

Uno Restaurant Corporation je velice stará chicágská restaurační společnost založená už v roce 1943. Z počátku se tato společnost specializovala jen na italská jídla. Později se jejich hlavním artiklem stala pizza, ale ne jen tak nějaká pizza, ale Hluboká chicagská pizza, tak jak ji známe dnes. Tato pizza čekala na svoji popularitu až do osmdesátých let, kdy se začala podávat v jejich chicagské restauraciPizzeria Uno.

V té chicagské restauraci měli asi 450 míst a stále plno. Rreservaci si člověk musel dělat několik dní předem a přesto že jsem v Chicagu žil, tak první příležitost tuto pizzu ochutnat jsem měl až v roce 1986. V té době jsem byl již členem Chef de Cuisine Assotiation of Chicago, takže jsem měl možnost získat jejich originální recept. chicago-deep-dish-pizza

Chicagská pizza byl okamžitý úspěch a dnes má tato společnost více než 60 restaurací po celé Americe, v Kanadě a v Portoriku a několik dokonce i v Itálii. V Americe restaurační podniky nedělají žádné tajemství z toho, jaký mají roční obrat, právě naopak, oni se tím chlubí. Známý americky pizza chain Pizza Hut například vykazuje roční obrat 6 bilionů dolarů (nemám tolik nul na počítači, abych to mohl uvést v korunách), ale věřte mi, že jich je hodně. Pizzeria Uno svůj roční obrat však nikde neuvádí. Nejspíše je jejich obrat tak nestydatě veliký, že se stydí ho zveřejňovat.

M. Klima