Kyjevský kotlet

Někde jsem četl, že Kijevský kotlet je polský, což je úplný nesmysl protože Kyjev je na Ukrajině a ne v Polsku. To už by se spíše dalo tvrdit že Kijevský kotlet je americký, protože v Americe se těch Kyjevských kotletů spotřebuje více než v Kyjevě nebo v Evropě.

Původně se kuřecí prsa bez kůže vykrojila tak, že se na nich nechal kousek té křídelní kostičky, čímž ten kotlet vypadal velice atraktivně. Dnes se ale ty Kijevké kotlety dělají z kuřecích prsou, které dostanete již bez kůže a zcela vykostěné, čímž je celá ta práce jednodušší. kyjevske-kotlety

Na Steakgrillu děláme ten kotlet tak, že kuřecí prsa o váze 100 gramů motýlkovitě (horizontálně) rozřízneme, aby se zvětšila jejich plocha. Prsa tenderizujeme Jaccard tenderizorem a do středu každé kotlety dáme asi na palec silný kus tuhého bylinkového másla. Kotletu zabalíme do tvaru dlouhého doutníku a zabalený kotlet osolíme a opepříme bílým mletým pepřem, obalíme v trojbalu, a zvolna ho smažíme v horkém tuku dozlatova.
Při podávání musí obsluhující hosty kteří to neznají na to, že napřed musí do toho kotletu opatrně píchnout tak, aby jim to horké máslo nevystříklo na kravatu.