Vítejte na stránkách restaurace SteakGrill

Považujeme si za čest, že jste naše stránky navštívili. Jak se ale až teprve návštěvou naší restaurace přesvědčíte, tak STEAKGRILL© není další nová restaurace na české gastronomické scéně.

Je to ve skutečnosti nový ojedinělý český restaurační koncept na evropském trhu kterým je zaplněna mezera mezi všemi restauracemi rychlého občerstvení a mezi tak zvanými “luxusními” lépe řečeno drahými restauracemi.

Koncept STEAKGILL© byl vypracován jeho tvůrcem Michaelem Klímou na základě dvacetiletých zkušeností a práce v amerických steakhouses od kterých se ale liší tím, že mimo steků nabízí celou škálu populárních mezinárodních jídel připravených z prvotřídních čerstvých surovin na logistické sestavě unikátního amerického zařízení jako jsou plynové grily, gridly, fritézy a v neposlední ředě na speciálním kalifornském čínském sporáku.

Vypracování jakéhokoliv konceptu je jedna věc avšak důležité je uvézt daný koncept v život což se ku spokojenosti všech hostů podařilo majiteli této restaurace panu Jardovi Honzajkovi.

Jídla konceptu STEAKGILL© jsou připravována z čerstvých potravin unikátní metodou assembly cooking na objednávku což ale nelze zaměňovat dnes již zprofanovanou minutkovou kuchyni.

Některá jídla sice vyžadují poněkud delší úpravu, ale hosté jsou za to čekání odměněni nezapomenutelným gastronomickým zážitkem.

Nikterak se netajíme tím, že všichni zaměstnanci nejsou vyučení v oboru, ale jsme pyšní na to, že díky podrobným manuálům a průběžnému školení každý pracovník, včetně pomocných sil, je profesionálem ve svém postavení.

Uvedení tohoto konceptu na český trh bylo do jisté míry rizikem, ale dnes již tisíce spokojených hostů svoji opakovanou návštěvou potvrzují, že tento koncept má již své trvalé místo na evropské gastronomické scéně.

Za zmínku také stojí, že koncept STEAKGILL© nejenom že uspokojí vaše očekávání v cenách a kvalitě jídel a nápojů a jejich servisu, ale prostřednictvím těchto stránek naše hosty odměníme zajímavými informacemi o současných gastronomických novinkách.

Management